Aadress: Pargi 1, Kärla alev, Lääne-Saare vald 93501
Kooli direktor: Imbi Kolk
Telefon: 511 4757
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 kärla muusikakool

Kärla Muusikakooli asutas 1994. aastal tuntud muusikapedagoogi ja dirigendi Ludmilla Tooni algatusel Kärla vallavalitsus. Kärla Muusikakool on muusikalise põhihariduse andmisega tegelev huvikool, mis tegutseb haridus- ja teadusministri antud koolitusloa alusel ja on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis.

Koolis on võimalik õppida järgmisi instrumente: klaver, plokkflööt, akordion, saksofon, pop-jazz kitarr, väikekannel lisapillina ja kitarr ansamblipillina.

Muusikakoolil on välja kujunenud rida traditsioone: pidulikud ava- ja lõpuaktused, õpilaskontserdid lastevanematele, pillilaagrid, jõulupeod koos väljasõitudega, esinemised põhikooli isade- ja emadepäeval ning erinevatel rahvakalendritähtpäevadel. Õppetöö koolis toimub põhiliselt grupis ja leiab operatiivse väljundi koosmusitseerimises. Nii rakendab enamik noori muusikuid aktiivselt oma oskusi kooli erinevates pillikoosseisudes -  rahvapilliorkesteris ja kandleansamblis (Ülle Vallaste), kitarriansamblis (Marika Aarnis) ja plokkflöödiansamblis (Imbi Kolk). Ka saksofoni duetid – triod ilmestavad pea kõiki meie kontserte.

Muusikalist külakosti oleme pakkunud lisaks oma vallale ka mitmel pool maakonnas. Ära on käidud Viljandi ja Porkuni folkloorifestivalil ning kontsertreisil Soomes.